USTAWA O DYSTRYBUCJI UBEZPIECZEŃ – IDD

Informacja o dystrybutorze ubezpieczeń MultiTop - do pobrania

Informacja o dystrybutorze ubezpieczeń Unilink - do pobrania

 

Szanowni Państwo, Drogi Klienci

Od 1 października 2018 r. obowiązuje Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. Wprowadza ona unijną dyrektywę w sprawie dystrybucji ubezpieczeń, która przynosi wiele zmian w procesie i sposobie sprzedaży ubezpieczeń.

Dyrektywa zwana w skrócie IDD od ang. Insurance Distribution Directive ma za zadanie zwiększyć ochronę klientów, którzy zawierają umowy ubezpieczenia oraz ujednolicić przepisy dotyczące pośrednictwa Ubezpieczeniowego.

W Multitop Ubezpieczenia dbamy o to, aby nasi agenci i współpracujący pośrednicy mieli dostęp do wiedzy i materiałów, by móc dobrze wykonywać swoje obowiązki.

Podczas procesu sprzedaży agent ma obowiązek:

- pokazać, dostarczyć lub wskazać Klientowi dokument „Informacja o dystrybutorze ubezpieczeń”, który określa ustawa m.in. informacja o numerze RAU Agent, nazwie firmy, którą prowadzi agent, czy sposobu wynagrodzenia za wykonywaną pracę;

- posiadać i pokazać Klientowi pełnomocnictwo od towarzystwa ubezpieczeniowego pozwalające na zawieranie umów;

- wykonać analizę potrzeb klienta, by dobrać najlepszą ofertę;

- przedstawić Klientowi kartę produktu, czyli oferowanego ubezpieczenia, która w klarowny sposób wyjaśni Klientowi zalety oferty.

Drogi Kliencie również poprzez naszą stronę pragniemy dostarczać wszelkich informacji, jakie nakłada na nas ustawodawca. W tym celu zamieszczamy do pobrania dokument Informacja o dystrybutorze ubezpieczeń Multitop i Informacja o dystrybutorze ubezpieczeń Unilink

Nasi Agenci działają w imieniu Multitop Ubezpieczenia oraz Unilink.